گروه حقوق دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

پایگاه اطلاع رسانی #ashrafilaw

گروه حقوق دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

پایگاه اطلاع رسانی #ashrafilaw

گروه حقوق دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

برای عضویت در خبرنامه الکترونیک، نشانی ایمیل خود را در قسمت نظرات ارسال کنید.


تقویم برنامه ها و رویدادها

سومین همایش هفته پژوهش

🕑 چهارشنبه 28 آذر 97 - ساعت 13
سالن شهید مطهری

۶ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

درباره تغییر مدیریت گروه

| يكشنبه, ۲۲ فروردين ۱۳۹۵، ۰۱:۱۲ ب.ظ

دانشجویان و همکاران گرامی

سلام

همانگونه که مستحضرید از مدتی پیش زمزمه هایی مبنی بر تغییرات مدیریتی در دانشگاه و دانشکده ها و گروه ها آغاز شده بود از آنجا که دانشگاه از بهره مندی «تمام وقت» از حضور همکار محترمم جناب دکتر شادمانفر محروم است، هیئت رئیسه دانشگاه مجبور به انجام تغییر در مدیریت گروه حقوق شد. در این میان، گرچه هر بار در برابر پیشنهادهای مشابه به بهانه هایی شانه خالی کرده بودم، اما این بار پس از مدتی رایزنی مسئولان محترم، این وظیفه بر عهده بنده قرار گرفت.

لذا لازم میدانم ابتدا از زحمات برادر بزرگوارم جناب دکتر شادمانفر تشکر کنم. بدون تردید بخش عمده ای از ارتقای کمی و کیفی گروه حقوق طی چهار سال اخیر، مرهون تلاش و تصمیمات سازنده ایشان است. در ثانی، از رؤسای محترم دانشکده و دانشگاه و معاونت آموزشی سابق و جدید که همگی نظر مساعدی نسبت به اینجانب داشته اند، سپاسگزارم و امیدوارم در فرصت پیش آمده با بهره مندی از کمک همه همکاران، بخصوص ریاست دانشکده و اعضای محترم گروه حقوق که اعتبار علمی و شخصیتی ایشان مایه مباهات دانشگاه است؛ بتوانیم در جهت بهبود و پیشرفت این بخش کوچک از خانواده بزرگ آموزش عالی کشور انجام وظیفه کنیم. همچنین از دانشجویان محترم همه مقاطع نیز دعوت میکنم به صورت منظم و منسجم دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را جهت ارتقای بیشتر فعالیت گروه ارائه دهند. 

امیر مقامی

22 فروردین 95

احکام جدید مدیران واحدها

| سه شنبه, ۱۷ فروردين ۱۳۹۵، ۰۱:۵۱ ب.ظ

دکتر امامی، ریاست دانشگاه طی احکام جداگانه ای به ترتیب آقایان دکتر خسروی، دکتر ترابیان، دکتر قاضوی و دکتر مقامی را به عنوان مدیر امور آموزشی، مدیر امور پژوهشی، مدیر تحصیلات تکمیلی و مدیر گروه حقوق و فقه و حقوق دانشگاه منصوب کردند. 

لایحه موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان که مشتمل بر یک مقدمه و بیست و دو ماده می باشد در تاریخ 16/12/1394 تقدیم مجلس شد.

جزئیات بیشتر به همراه متن لایحه را در لینک بخوانید.

مقررات طلاق برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

| سه شنبه, ۱۷ فروردين ۱۳۹۵، ۰۱:۴۵ ب.ظ

طلاق از مباحث مهم در احوال شخصیه افراد است که آثار فردی و اجتماعی مهمی نیز دارد. برای شناسایی و ثبت آرای دادگاه‌های خارجی توسط مراجع ایرانی، مانند سایر مباحث تعارض قوانین، رعایت دو عنصر صلاحیت مراجع رسیدگی‌کننده و صلاحیت قانون اجرا شده ضروری است.

گزارش خبرگزاری میزان در مورد این مقررات را در اینجا بخوانید.

جنگ قره باغ و بحران غرب آسیا

| سه شنبه, ۱۷ فروردين ۱۳۹۵، ۰۱:۴۴ ب.ظ

قره باغ یا قراباغ یکی از تقسیمات سیاسی ایران از دوره صفویه به این سو بود که پس از عهدنامه گلستان به روسیه تزاری واگذار شد. تا ۱۸۴۰ میلادی این منطقه همچنان با عنوان ایالت قره‌باغ شناخته می‌شد اما پس از آن به بخش شوشا تغییر نام یافت.

 اختلافاتی که بر سر این منطقه ایجاد شد ریشه در تقسیماتی دارد که سران شوروی سابق در زمان حکومت خود آن را ایجاد کردند. حتی جنگ هایی هم که میان ارمنستان و آذربایجان بر سر این منطقه به وجود آمد، در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق آغاز شد اما حکومت مرکزی هم نتوانست دو جمهوری خود را سرجای خود بنشاند.

ادامه ی این گزارش را در خبرگزاری میزان بخوانید.

تغییرات مدیریتی در دانشگاه

| يكشنبه, ۱۵ فروردين ۱۳۹۵، ۱۲:۰۶ ب.ظ

به موجب احکام صادره ریاست دانشگاه در تاریخ 14 فروردین 94، آقای دکتر شمسی پور به معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه و همچنین آقای دکتر انشایی به سمت معاونت امور دانشجویی و با حفظ سمت به عنوان قائم مقام امور آموزشی دانشگاه منصوب شدند.