گروه حقوق دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

پایگاه اطلاع رسانی #ashrafilaw

گروه حقوق دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

پایگاه اطلاع رسانی #ashrafilaw

گروه حقوق دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

برای عضویت در خبرنامه الکترونیک، نشانی ایمیل خود را در قسمت نظرات ارسال کنید.


تقویم برنامه ها و رویدادها

نشست تخصصی انجمن علمی و گروه حقوق
دانشجویان حقوق و آسیب های شغلی
با حضور
❇️ دکتر فاطمه سمیعی، استادیار مشاوره شغلی دانشگاه اصفهان
❇️ شفق ملک زاده، دانش آموخته حقوق بین الملل دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

🕑 شنبه 12 اسفند، ساعت 14
سالن شهید مطهری

اجرای سرفصل جدید رشته حقوق

| يكشنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۳۲ ق.ظ

با گذشت حدود بیست سال از سرفصل مصوب رشته حقوق در مقطع کارشناسی، سرفصل جدید این رشته در تاریخ 23/9/94 به تصویب شورای تحول و ارتقای علوم انسانی رسیده و در تاریخ 1/6/95 در سامانه دفتر برنامه ریزی آموزش عالی منتشر گردید. گروه حقوق دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی بلافاصله پس از اطلاع از سرفصل مصوب جدید در اواخر شهریورماه 95 به تغییر برنامه ترم اول اقدام و پس از جلسات متعدّد چارت (ترم بندی) جدید این رشته را تصویب و به اطلاع دانشجویان رساند.

سرفصل جدید شامل 140 واحد درسی است که از این میان، 10 واحد دروس اختیاری خواهد بود و با انضمام 2 واحد درس زبان پیش دانشگاهی، دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی حقوق، در دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی باید 142 واحد را بگذرانند. بنابراین امکان ارائه سرفصل در هفت ترم برای عموم دانشجویان مقدور نبوده و مطابق بند 7 «مشخصات کلی برنامه و سرفصل»، این چارت در هشت ترم برنامه ریزی شده و در هر ترم 17 یا 18 واحد درسی به دانشجویان ارائه میشود. فضای 2-3 واحد خالی به دانشجویان اجازه میدهد بعضی دروسی که موفق به گذراندن آنها نشده اند را در نیمسالهای بعدی بدون ایجاد اشکالات قانونی از حیث حداکثر سقف واحد مجاز طی نمایند و نیازی به ارائه نیمسال تابستان نیز برای دروس تخصصی نخواهد بود. برنامه مزبور، حتی الامکان تمامی پیش نیازهای مصوب و نیز پیش نیازهای علمی که به نظر گروه ضروری بوده را رعایت کرده و ترتیب نسبتاً منسجم و معناداری برای ارائه دروس فراهم کرده است. همچنین با پراکندگی دروس اختیاری (یک واحد که در دو ساعت ارائه میشوند)، این زمینه را ایجاد کرده که برنامه آموزشی بیش از 20 ساعت به دانشجویان تحمیل نشود و فرصت کافی برای مشارکت در سایر فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و زمان مناسب برای مطالعه، آموزش و امتحانات وجود داشته باشد. با اینحال، ممکن است با تجربه بیشتر در ارائه دروس جدید، در آینده تغییرات مختصری در برنامه ضرورت یابد که ابلاغ و اجرا خواهد شد.

 

» لینک سرفصل جدید رشته حقوق – مصوب 1395

» چارت ارائه دروس – گروه حقوق دانشگاه شهید اشرفی اصفهانی

نظرات  (۱)

ضمن عرض سلام و خسته نباشید. به نظر میرسد به اجرای سقف حداکثر 20 واحد به دانشجویانی که از نظر علمی پر بار تر و نسبت به دانشجویان دیگر درس خوان تر هستند اجحاف خواهد شد چرا که این دانشجویان در سایر دانشگاهها تا سقف 24 واحد هم میتوانند اخذ کنند .
پاسخ:
سلام. اگر واحدی ارائه شده و از نظر زمان کلاس و رعایت پیش نیاز مانعی نباشد می توانند اخذ کنند.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی